Vyjadrenie pre denník SME

Do siedmich narodenín chýbali Nine Chuchelovej z Dubnice nad Váhom len tri týždne. Dostala však obyčajnú črevnú chrípk a po dvoch dňoch pobytu v trenčianskej fakultnej nemocnici a po prevoze do bratislavskej detskej nemocnice, zomrela. Hoci znalecké posudky opakovane poukázali na to, že dievčaťu dali v trenčianskej nemocnici menej infúzií, ako mali, čo viedlo k dehydratácii, neskoro jej nasadili antibiotiká a nedostatočne sledovali jej vitálne funkcie, prípad nie je ani po piatich rokoch uzavretý.

Napriek zamietavým stanoviskám Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a polície s prokuratúrou, právnik Ivan Humenník z advokátskej kancelárie h&h Partners, ktorý sa špecializuje na medicínske právo, nevidí ich šance ako márne.

,,Pokojne sa môže stať, že z trestnoprávneho hľadiska sa konanie zastaví, no v rámci občianskoprávneho súd vyhodnotí, že poskytovateľ zodpovedá za škodu a zaviaže ho túto škodu nahradiť,“ vysvetľuje.

Viac sa o prípade 6-ročnej Niny dozviete v tomto článku: https://domov.sme.sk/c/20912390/v-nemocnici-zomrela-od-smadu-nemala-ani-sedem-rokov.html